Інтернет-газета ІгрісФото панорама БорисполяПрапор Борисполя
Фото панорама БорисполяЧетвер, 16 Травня 2024, 09:00

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Бориспільського міськрайонного управління юстиці

/ Хочете бачити на цій сторінці свою компанію?

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Звертайтесь до нас за адресою:
08300, Україна, Київська область, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 45,
телефон головних спеціалістів - 6-13-49,
телефон керівника відділу ДРАЦС - 6-47-34
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Надрукувати
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Бориспільського міськрайонного управління юстиції у Київській області, відповідно до покладених на нього завдань, проводить державну реєстрацію народження фізичної особи (та її походження), смерті, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені (прізвища, власного імені, по батькові) та видає відповідні свідоцтва.

Говорячи про відділ ДРАЦС міста Бориспіль, можна сказати що кожний працівник відділу є досвідченим та висококваліфікованим спеціалістом і відповідає за свій напрямок роботи згідно посадових обов’язків:
- головний спеціаліст Фольвар Інна Валеріївна - реєстрація народження дитини (встановлення батьківства, усиновлення);
- головний спеціаліст Паламарчук Ірина Борисівна - реєстрація шлюбу;
- головний спеціаліст Андрієнко Інна Петрівна - реєстрація розірвання шлюбу;
- головний спеціаліст Дубогрій Світлана Михайлівна - реєстрація зміни імені (прізвища, власного імені, по-батькові) та внесення змін до актових записів цивільного стану;
- головний спеціаліст Руденок Ольга Григорівна - реєстрація смерті померлих громадян;
- провідний спеціаліст Харченко Лариса Юріївна - видача повторних свідоцтв про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть, зміна імені;
Керівник відділу Хворостянко Ніна Іванівна та заступник начальника відділу ДРАЦС Мельник Ганна Іванівна безпосередньо організовують роботу відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Реєстрація народження дитини

Реєстрація народження дитини провадиться державним органом реєстрації актів цивільного стану за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них.
Якщо батьки дитини не перебувають у шлюбі, то народження дитини може бути зареєстроване за місцем проживання особи, яка визнає себе батьком дитини, якщо разом із заявою про реєстрацію народження ця особа одночасно подає заяву про визнання батьківства.
Відповідно до ст. 144 Сімейного Кодексу України заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини.
Одночасно з заявою про реєстрацію народження подаються:
а) паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них). Якщо документ, що посвідчує особу одного з батьків, з поважних причин не може бути пред’явлений, то орган державної реєстрації актів цивільного стану не вправі відмовити в реєстрації народження дитини. Відомості про другого з батьків у цьому разі зазначаються на підставі свідоцтва про шлюб. Дані про громадянство та місце проживання в актовому записі про народження та свідоцтві не заповнюються . Надалі ці дані можуть бути доповнені. Якщо реєстрація народження провадиться не батьками, а іншою особою, то додається також паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника;
б) документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява матері та батька дитини, заява батька про визнання батьківства). За відсутності свідоцтва про шлюб підтвердженням зареєстрованого шлюбу може бути відмітка про його реєстрацію в паспортах або паспортних документах матері та батька дитини.
Якщо мати дитини не перебуває у шлюбі та немає спільної заяви батьків, заяви батька про визнання батьківства, то за заявою матері прізвище батька дитини зазначається за прізвищем матері, а власне ім’я та по батькові - за бажанням матері.
Якщо батьки мають спільне прізвище, то це прізвище присвоюється і дітям.
При різних прізвищах, за письмовою згодою батьків, дитині присвоюється прізвище батька чи матері або подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ.

Реєстрація шлюбу

Жінка та чоловік, які бажають зареєструвати шлюб, подають письмову заяву про реєстрацію шлюбу за встановленою формою до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором.
Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком особисто.
Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини
особисто подати заяву про державну реєстрацію шлюбу до органу
державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву,
справжність підпису(ів) на якій засвідчено нотаріально, можуть
подати їх представники. Повноваження представника мають
ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності.
При поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу жінка та
чоловік пред'являють на посвідчення своєї особи паспорт або
паспортний документ.
Якщо в паспортах або паспортних документах іноземців та осіб без громадянства відсутні відомості про сімейний стан, то вони повинні одночасно подати документ про те, що не перебувають у шлюбі, виданий компетентним органом країни свого громадянства або країни постійного проживання та належним чином легалізований (легалізація консульською установою або дипломатичним представництвом України в цій країні, проставлення апостиля), якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
За погодженням з нареченими орган державної реєстрації актів цивільного стану призначає день і час реєстрації шлюбу з додержанням вимог, передбачених статтею 32 Сімейного кодексу України.
Шлюб реєструється в органах державної реєстрації актів цивільного стану після спливу одного місяця від дня подання нареченими заяви про реєстрацію шлюбу.
У виняткових випадках цей строк може бути скорочений керівником державного відділу реєстрації актів цивільного стану на підставі спільної заяви наречених та документів, які підтверджують наявність поважної причини для його скорочення.
Реєстрація шлюбу провадиться у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану.
За заявою наречених реєстрація шлюбу може відбутися за місцем їхнього проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до державного органу реєстрації актів цивільного стану. У цих випадках наявність поважної причини необхідно підтвердити документально.
Наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або надалі іменуватись дошлюбними прізвищами, або приєднати до свого прізвища прізвище нареченого (нареченої). Якщо наречені бажають мати подвійне прізвище, то за їх спільною заявою визначається, з якого прізвища буде починатися обране ними прізвище.

Реєстрація розірвання шлюбу

Підставою для державної реєстрації розірвання шлюбу є:
- рішення суду про розірвання шлюбу, постановлено судом до набрання чинності Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» (до 27.07.2010 року), яке набрало законної сили;
- спільна заява про розірвання шлюбу подружжя, яке не має
дітей;
- заява про розірвання шлюбу одного з подружжя та рішення суду
про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім, недієздатним..
Реєстрація розірвання шлюбу провадиться за місцем проживання подружжя або одного з них.
Реєстрація розірвання шлюбу на підставі рішення суду провадиться за письмовою заявою подружжя або одного з них по пред’явленні копії рішення суду (витягу з рішення суду) про розірвання шлюбу, що набрало чинності, а також паспорта або паспортного документа та квитанції про сплату встановленої судом суми державного мита.
Реєстрація розірвання шлюбу у випадку, передбаченому статтею 106 Сімейного кодексу України, провадиться на підставі письмової заяви подружжя про розірвання шлюбу, у якій повинно бути зазначено про відсутність у них спільних дітей.

Зміна імені

Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я.
Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім′я за згодою батьків або піклувальника про надання згоди на зміну імені. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені.
Реєстрація зміни імені громадян України провадиться за їх заявою державним відділом реєстрації актів цивільного стану за місцем їх проживання.
Для зміни імені фізичної особи, яка досягла чотирнадцятирічного віку, разом з відповідною заявою подається свідоцтво про народження та довідка з місця проживання.
Фізична особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, але ще не отримала паспорт громадянина України, пред’являє свідоцтво про народження та довідку з місця проживання за умови, якщо від дня досягнення зазначеного віку минуло менше ніж один місяць.
Державний відділ реєстрації актів цивільного стану надсилає необхідні матеріали до органу внутрішніх справ за місцем проживання заявника для надання висновку про можливість зміни імені.
Орган внутрішніх справ за результатами відповідної перевірки, у місячний строк готує та надсилає висновок про можливість зміни імені разом з усіма матеріалами до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Заява про зміну імені розглядається державним відділом реєстрації актів цивільного стану у тримісячний строк з дня її подання.


Реєстрація смерті

Реєстрація смерті провадиться в органах реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.
Державна реєстрація смерті проводиться за заявою родичів
померлого, представників органу опіки та піклування, працівників
житлово-експлуатаційних організацій, адміністрації закладу охорони
здоров'я, де настала смерть, та інших осіб.
Заява про реєстрацію смерті повинна бути зроблена не пізніше трьох діб з дня смерті чи виявлення трупа, а в разі неможливості одержання лікарського свідоцтва про смерть форми N 106/о, фельдшерської довідки про смерть форми N 106-1/о чи висновку судово-медичної експертизи, прокурора - не пізніше п’яти діб.
Підставою для державної реєстрації смерті є:
а) лікарське свідоцтво про смерть ;
б) фельдшерська довідка про смерть ;
в) лікарське свідоцтво про перинатальну смерть;
г) рішення суду;
Особа, яка звернулася щодо реєстрації смерті повинна пред’явити паспорт або паспортний документ, як заявника так і померлого.


Графік роботи відділу державної реєстрації актів цивільного стану Бориспільського міськрайонного управління юстиції у Київській області:
- робочий день з 9.00 до 18.00
- прийомні дні – вівторок, середа та п’ятниця з 10.00 до 17.00;
- неприйомні дні – четвер;
- субота – прийом громадян з 10.00 до 13.00
- вихідні дні – неділя та понеділок;

Звертайтесь до нас за адресою: 08300, Україна, Київська область, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 45,
телефон головних спеціалістів - 6-13-49,
телефон керівника відділу ДРАЦС - 6-47-34

З повагою працівники відділу державної реєстрації актів цивільного стану Бориспільського міськрайонного управління юстиції у Київській області!

 
Igris.at.ua Реклама в Ігрісі Авторські права Співпраця з нами Наші вакансії Контакти Новини Лист в редакцію

Copyright 2010 - 2024 "Ігріс.at.ua" Розробка та підтримка сайту Движение БорисполяВхід для редакторів

Rambler's Top100