Інтернет-газета ІгрісФото панорама БорисполяПрапор Борисполя
Фото панорама БорисполяП'ятниця, 01 Листопада 2024, 21:28
» » » Чи може банк стягнути кредит у збанкрутілої особи
Всі новини Бориспіль Кримінал Події в місті Суспільство Культура і освіта Спорт Україна Економіка і бізнес Народні новини

Чи може банк стягнути кредит у збанкрутілої особи

Опубліковано: 09 Липня 2012 о 09:34
Чи може банк стягнути кредит у збанкрутілої особи
Яким способом фінансова
установа може вилучити у неплатоспроможного фізичного
обличчя / суб'єкта підприємницької
діяльності, позикові грошові засоби (кредит) - розповів юрист ЮФ "Глобал Адвокат" Ігор Яковец.

Експерт пояснив, що у випадку винесення судом рішення про стягнення позикових грошових засобів, кредитор має право задовольнити свої вимоги шляхом стягнення інших цінностей боржника, в тому числі засобів на рахунках і вкладах боржника у банках і інших фінансових установах, на рахунках в цінних паперах, в депозитаріях цінних паперів.

"У разі відсутності у боржника засобів і інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржникові інше майно(заробітна плата, пенсія інші соціальні посібники і так далі), за винятком майна, на яке згідно із законом не може бути накладене стягнення.

Стягнення на майно боржника звертається в розмірі і об'ємі, необхідних для виконання по виконавчому документу, з урахуванням стягнення виконавського збору, витрат, пов'язаних з організацією і проведенням виконавчих дій, штрафів, накладених наєборжника в ході виконавчого провадження", - роз'яснив юрист.

Якщо боржник володіє майном спільно з іншими обличчями, стягнення звертається на його частку, яка визначається судом за уявленням державного виконавця, пояснив він.

Як уточнив юрист, погіршення фінансово-економічного стани країни і/або збільшення курсу валюти відносно до гривни - не є підставами для невиконання своїх зобов'язань за договорами ув'язненим з фінансовими установами. Про це йде мова в Постанові Пленуму Верховного Суду України №5 від 30.03.2012 року "Про практику застосування судами законодавства при вирішенні суперечок, що виникають з кредитних правовідносин", інших Постановах Вищих спеціалізованих судів України.

Експерт відмічає, якщо при укладенні кредитного договору "оголошення країною дефолту, погіршення фінансово-економічній ситуації або інші пов'язані з цією ситуацією причини" визначені сторонами як форс-мажорні обставини(обставини не переборной сили), то при їх настанні сторони такого договору звільняються від відповідальності за невиконання і/або неналежні виконання своїх зобов'язань. Але, виходячи з практики, банк або інша фінансова установа ніколи не включить такі підстави в кредитний договір.
Переглядів: 928
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
СВІЖІ НОВИНИ
Igris.at.ua Реклама в Ігрісі Авторські права Співпраця з нами Наші вакансії Контакти Новини Лист в редакцію

Copyright 2010 - 2024 "Ігріс.at.ua" Розробка та підтримка сайту Движение БорисполяВхід для редакторів

Rambler's Top100