19 травня у райцентрі Яготин Київської області відбулося мирне зібрання громадян. Жителі міста та навколишніх сіл знову бурхливо обговорювали наболілу тему з приводу будівництва заводу мінеральної вати датської компанії «ROCKWOOL ».
«Яготинщина, де б'ють чисті джерела і знаходиться каскад озер, сьогодні при нашій байдужості може стати зоною екологічного лиха. Людей лихоманить від думки, що вони матимуть під боком хімічну «бомбу», - наголосила молода мама Лілія Даценко. – Ми тут народилися, виросли, тут народились і наші діти. Тому ми повинні знати правду, що відбувається у нашому місті, нам не байдуже майбутнє своїх дітей, внуків, правнуків, майбутнє своєї малої Батьківщини. Через замовчування правди владою, а часто й спотворенням дійсності, виникла така напружена ситуація. То ж ми вимагаємо, щоб у жодному разі будівництво цього заводу, чи інших якихось важливих об’єктів не проходило поза увагою громади міста».
Інші промовці також висловлювали обурення тим, що влада намагається обхідними шляхами нав’язати будівництво екологічно небезпечного виробництва, мотивуючи це наповненням бюджету, процвітанням міста, створенням робочих місць тощо. А мовляв громада, підбурена окремими політиками, ведеться на їх приманку. За кого тримають вони жителів Яготина? Молодь міста нагадувала владі про те, що вона освічена, поінформована, амбітна, згуртована і налаштована відстоювати своє право на життя в екологічно безпечних умовах.
По обласному радіо, у місцевій газеті «Яготинські вісті» з вуст губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка звучить відверта брехня, що нібито 14 травня приїжджі молодики напідпитку вчинили бунт перед міською радою, що політики скористалися ситуацією. Насправді ж на акцію протесту прийшли саме жителі міста, щоб захистити себе, добитися істини. Бо хто ж не давав місцевій владі оприлюднити правду у місцевій газеті, діяти відповідно до чинного законодавства, готуючи рішення міської ради, обговорити та детально вивчити це життєво важливе питання у профільних депутатських комісіях із залученням фахівців - екологів, санітарних лікарів, експертів? Чому з самого початку стали на шлях брехні і замовчування, тиску на депутатів, погроз та пошуку винних? Чому 52 га орної землі надано 26 підставним особам з Києва, інших регіонів України, а потім видано розпорядження міського голови про призупинення дії цього рішення після народного протесту 14 травня. Хто ж з вас, шановні керівники, лукавить – Наталія Дзюба, яка на зібранні перед міською радою працівникам бюджетних установ, (бо саме їх спровадили на зустріч з мером керівники у робочий час) розпиналася, що завод будуватись не буде, розмахуючи газетою, кажучи, що там вся правда. А в цій же газеті Анатолій Присяжнюк ствердно відповідає на запитання М. Нанінця, що завод таки будуватиметься.
Поспілкувавшись між собою, вислухавши думку професіонала-експерта про екологічні наслідки виробництва кам’яної вати, учасники мирного зібрання вирішили створити громадську організацію «Яготинщина проти будівництва екологічно небезпечного заводу «ROCKWOOL». Одноголосно обрали головою Олександра Усенка, скріпивши протокол просто неба підписами всіх присутніх. Для її легалізації створили ініціативну групу з 5 активістів, доручивши їм представляти та відстоювати інтереси громади на всіх рівнях. То ж, панове керівники, годі шукати винних серед політиків, інших зацікавлених осіб. Ідіть на відкритий діалог з громадою, на відверту і правдиву розмову, не залишаючи жодних шансів для домислів політиків. А редакційний колектив «Яготинських вістей» не змушуйте писати брехню. Заляканий редактор так догоджає владі, що стає соромно за всіх журналістів, серед яких є справжні фахівці. У Яготинсьогодніі близько 10 тисяч користувачів Інтернету, то ж читаємо і знаємо екологічне законодавство, всю правду про екологічно небезпечне виробництво цієї компанії, і не тільки... З нами слід рахуватися, а не вважати за бидло.