Інтернет-газета ІгрісФото панорама БорисполяПрапор Борисполя
Фото панорама БорисполяП'ятниця, 11 Липня 2025, 05:39
» » » Як будемо працювати по-новому
Всі новини Бориспіль Кримінал Події в місті Суспільство Культура і освіта Спорт Україна Економіка і бізнес Народні новини

Як будемо працювати по-новому

Опубліковано: 15 Листопада 2010 о 18:43
Як будемо працювати по-новому
На цьому тижні парламент збирається почати розгляд Трудового кодексу, який змінить усталену роками систему взаємин працівників та роботодавців.

Найбільше шуму було піднято навколо обмежень прав найманого персоналу та збільшення робочого дня до 12 годин, а тижня до 48 годин. Ми вирішили розібратися, чи доведеться нам працювати більше і чи стане простіше нас звільнити ...

Введуть шестиденку?

Найбільший резонанс викликало положення нового Трудового кодексу, що передбачає збільшення робочого дня до 12 годин і таким чином встановлювати 48-годинний робочий тиждень. Як говорять фахівці, це можна робити тільки за згодою працівника. Але змусити підписати такий папір під загрозою звільнення буде нескладно.

Супротивники Трудового кодексу відразу намалювали апокаліптичну картину, коли всіх українців змусять тяжко працювати по 48 годин на тиждень (по суті - шестиденка по 8 годин). Але експерти заспокоюють: цитати, на які посилаються опозиціонери, називаючи новий кодекс «рабовласницьким», вирвані з контексту. У статті 143 проекту дійсно є фраза про те, що тривалість роботи протягом тижня не повинна перевищувати 48 годин, при цьому вказано, що це стосується окремих видів робіт. Тобто ставиться до людей, які працюють вахтовим методом.

Молодь під загрозою

А от інші статті все-таки зменшують права працівників. І в першу чергу постраждає молодь.

- У статті 48 проекту Трудового кодексу прописано, що випробувальний термін збільшується з 3 до 6 місяців, - каже заступник голови Конфедерації вільних профспілок України Людмила Воробйова. - А в наступній, 49-й статті, зазначено, що якщо співробітник його не пройшов, то, відпрацювавши півроку, може бути звільнений з мінімальною компенсацією від роботодавця.

За словами експерта, така практика існує і сьогодні, коли, наприклад, банківські структури набирають молодих людей на роботу з мінімальною ставкою оплати праці, а після закінчення випробувального терміну звільняють працівників з аргументацією «ви не відповідаєте займаній посаді» і платять мінімальну зарплату.

Менше підприємство - менше прав

Не пощастило і працівникам малих підприємств. Згідно з проектом Трудового кодексу їх будуть попереджати про звільнення за два тижні, а не за два місяці, як зараз.

Крім того, на малих підприємствах режим роботи може передбачати зайнятість у вихідні дні і свята без додаткової оплати.

- У випадку введення в дію нового Трудового кодексу істотно зменшиться захищеність трудових прав працівників малих підприємств з чисельністю до 20 чоловік, - пояснив заступник голови НФПУ Григорій Кабанченко. - Якщо згідно з нормами чинного законодавства роботодавець повинен повідомити про звільнення за два місяці, то за новим кодексом працівника доведуть до відома про це за два тижні. А про зменшення зарплати - за місяць.

До речі, на будь-яких підприємствах документ допускає звільнення працівника, незважаючи на мотивовану відмову профкому.

Шеф стежить за тобою

Багато питань викликає і норма, згідно з якою роботодавець може контролювати виконання працівником трудових обов'язків з використанням техзасобів, в тому числі відеоспостереження. Багатьом не сподобається, якщо у нього за спиною буде висіти відеокамера.

Чи зможе шеф покарати недбайливого працівника і матеріально. Тим більше що за новим проектом Трудового кодексу матеріальну відповідальність може нести будь-який працівник, причому її розміри буде визначати сам роботодавець. Зараз же повну матеріальну відповідальність несуть тільки працівники, що займають певну посаду.

Крім того, якщо зараз вас офіційно не можуть звільнити за розголошення комерційної таємниці або грубе порушення техніки безпеки, то після прийняття закону - зможуть.

Буде додаткова відпустка

До гарних новин можна було б віднести право на додаткову відпустку за свій рахунок терміном не два тижні, як зараз, а три місяці. Щоправда, це може стати проблемою для працівників, і їх почнуть відправляти відпочивати безкоштовно. Адже під додаткову відпустку потрапить навіть простій підприємства.

Що нового в проекті Трудового кодексу

Робочий тиждень до 48 годин.

Збільшення випробувального терміну до півроку.

Введення матеріальної відповідальності для всіх.

Використання відеоспостереження за співробітниками.

Зменшення прав для працівників малих підприємств.

Переглядів: 847

Схожі новини:

Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
СВІЖІ НОВИНИ
Igris.at.ua Реклама в Ігрісі Авторські права Співпраця з нами Наші вакансії Контакти Новини Лист в редакцію

Copyright 2010 - 2025 "Ігріс.at.ua" Розробка та підтримка сайту Движение БорисполяВхід для редакторів

Rambler's Top100