Чергову спробу незаконного вивезення старовинних монет за межі митного кордону України було зафіксовано працівниками пасажирського відділу митного оформлення Київської обласної митниці в пункті пропуску «Бориспіль»
Російські срібні та мідні монети часів імператриці Єлизавети, часів військових дій між Росією та армією Наполеона Бонапарта, часів закінчення Першої світової війни, а також срібних півкарбованця радянського зразка сталінських часів були виявлені у громадянина США, військового, який відлітав з України до Німеччини.
Пасажир обрав проходження митного контролю в режимі "зелений коридор” без заповнення митної декларації. Монети знаходились в одному з відділень дорожньої сумки (ручної поклажі) пасажира, без ознак приховування.
Громадянин митної декларації не заповнював, про наявність у нього предметів, які підлягають письмовому декларуванню, інспектору митниці не повідомляв.
Своїми діями пасажир порушив порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, відповідно до Закону України № 1068-ХІV від 21 вересня 1999 р. та Постанови КМУ від 15.07.97 № 748 „Про перелік відомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разі переміщення ними через митний кордон України товарів та інших предметів.
Складено протокол про порушення митних правил. Монети вилучено до винесення судом рішення у справі.
Серед виявленого: мідна монета «денга» 1747 року карбування, мідні монети номіналом 1, 2 та 3 копійки 1812-1916 років карбування (всього – десять монет), дві срібні монети 1912 та 1913 років карбування та півкарбованця 1925 року карбування.
Інформативно: саме 1747 року, коли російський уряд планував вступити у війну на боці Австрії, Англії та Голландії, які тоді воювали проти Франції та німецьких держав, Ломоносов пише свою знамениту "Оду на день восшествия на всероссийский престол ее величества государыни императрицы Елисаветы Петровны, 1747 года".
КИЇВСЬКА ОБЛАСНА МИТНИЦЯ