ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПРЕСИ
13 лютого 2011 року
71 журнал 1913-1917 років видання незаконно ввозив до України громадянин Канади
Чергову спробу незаконного переміщення через митний кордон України старожитностей попереджено працівниками митного поста «Бориспіль-аеропорт» Київської обласної митниці.
71 примірник петербурзького журналу «красивого життя» «Столица и усадьба» 1913-1917 років видання знаходилися у громадянина Канади, який прилетів до України з Німеччини.
Пасажир обрав проходження митного контролю в режимі “зелений коридор” без заповнення митної декларації. Також громадянин Канади про наявність у нього предметів, які підлягають письмовому декларуванню, інспектору митниці не повідомляв.
Журнали, кожен завтовшки від 13 до 23 сторінок, знаходились в дорожній валізі пасажира (без ознак приховування), були виявлені після вибіркової перевірки речей пасажира на рентген-апараті митниці, після перетину ним білої лінії, яка позначає закінчення „зеленого коридору»
Зі слів пасажира, журнали він переміщував як передачу.
Своїми діями пасажир порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, відповідно до Закону України № 1068-ХІV від 21 вересня 1999 р. та Постанови КМУ від 15.07.97 № 748 „Про перелік відомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разі переміщення ними через митний кордон України товарів та інших предметів” (обов’язково декларування п.3.4 митної декларації, форми МД - 4).
Складено протокол про порушення митних правил. Журнали вилучено до винесення судом рішення у справі.
Інформативно: перший номер журналу під виданням журналіста та літератора Володимира Кримова, вийшов у грудні 1913 року, останній – у вересні 1917. У першій статті журналу йшлося про те, що «Столица и усадьба» буде присвячено «світському життю наших столиць, спорту, мисливству, колекціонерству, і, особливо, життю садиби в її минулому і теперішньому».
Багато ілюстроване періодичне видання друкувалося з особливим розкошем на кращому папері у великому форматі і відводило багато сторінок повсякденній світській хроніці. Однак поряд з цим в ньому друкувалося й чимало серйозних досліджень, репродукції картин класиків та сучасників. В подальшому журнал високо цінувався бібліофілами.