Статистика свідчить, що минулого року в Україні було зареєстровано понад 209 тисяч крадіжок, на території Бориспільщини – 1375. За 102 – ма порушено кримінальні справи. Торік виявлено понад 8 тисяч осіб, яким пред»явлено обвинувачення за більш, ніж 15 тисячами крадіжок із квартир. І як показує практика, половина даного виду злочину здійснюється шляхом злому дверей, біля третини шляхом підбору ключа, а кожний п»ятий випадок відбувається проникненням злодія до помешкання через вікно або кватирку. Іноді господарі винні самі, так як залишають незамкненими двері, незачиненими вікна, ключі кладуть у «непотрібних» місцях, таких, як килимок, поштовий ящик.
Характерний період для таких злочинів – коли господарі на роботі, у відпустці або просто тривалий час відсутні дома. Якщо злодії діють без попередньої «наводки», вони мають впевнитися, що помешкання порожнє. Нерідко упродовж певного часу біля житла можна помітити незнайому людину. Вона може вештатися під вікнами або біля під»їзду чи просто ходити вулицею туди – сюди. Цілком можливо, що вашим помешканням «зацікавилися» і з»ясовують, коли ви відсутні дома. Якщо житло примітили, то можуть з»являтися у замках сірники чи пластилін. Деякі досвідчені крадії можуть використовувати «контрольку» - вставлені у двері квартири або будинку папірець або сірник – і якщо наступного дня він на місці – значить господарів нема і можна діяти. Тому, коли Ви від’їжджаєте на тривалий час з дому, краще попросіть осіб, яким довіряєте щоденно навідуватися до вашого помешкання. Бувають такі випадки, коли помешкання «продзвонюють». У таких випадках краще придбати телефон із визначником номеру і обов»язково про все підозріле повідомляйте міліцію.
Щоб забрати все «зайве» з вашого помешкання, злодію потрібно всього … 15 хвилин. За словами начальника Бориспільського МВ Юрія Леонідовича Вовка, зловмисник за лічені хвилини вивчає приміщення, достаток родини та спрямовує свої зусилля на полиці, шухляди, ліжка, книги, зливні бачки, пральні машинки, картини - все те, де господарі можуть ховати свої цінності та гроші. Тож, щоб убезпечити свою домівку від непроханих гостей, радимо Вам встановити сигналізацію. Відділ Державної служби охорони надає відповідні послуги. Так в середньому ціна квартирної сигналізації з повним монтажем обійдеться приблизно від 4 тисяч грн., залежно від будівлі. Плюс щомісячна оплата від 90 до 100 грн. А тим, хто ще не визначився з сигналізацією, радимо встановити хоча б її імітацію. " Щодо замків, то одним із найнадійніших наразі є зсувальний врізний замок або замки сейфового типу,- розповідає начальник сектору техніко - криміналістичного забезпечення Бориспільського МВ Сергій Васильович Онищенко,- але не рекомендуються такі популярні сьогодні врізні замки, які злодій може знешкодити за півтори хвилини. Уповільнює і ускладнює процедуру злому і встановлення на одні двері замків різних конфігурацій". Громадянам, які проживають на перших та останніх поверхах не варто ігнорувати захист за допомогою металевих грат на вікнах та балконах. Дітей також потрібно вчити правилам безпеки. Якщо в двері дзвонить незнайомець, а дитина вдома одна, то ні в якому разі не можна відчиняти, а краще сказати, що мама зараз у ванній кімнаті, а не я вдома один.
На жаль, відшукати викрадене майно вдається лише у кожному четвертому випадку. Все залежить від швидкості подачі заяви, тому що за один день крадій може вивести або ж перепродати викрадене. Тож не будьте байдужими, все у ваших руках! Звісно, застрахувати себе від усіх ризикованих ситуацій практично неможливо. Але, якщо біда постукала саме у ваші двері , не панікуйте. По перше – ні в якому разі не заходьте у домівку. Викличте міліцію, але до прибуття слідчо – оперативної групи наглядайте за помешканням і не пускайте туди сторонніх осіб. Пам"ятайте : про безпеку вашого житла можете подбати лише ви самі.