У Київському зоопарку безслідно зникла майже половина тварин. Зокрема пропали рідкісні види птахів і близько 50 мавп
Як пише газета «Сегодня», частина з зниклих тварин, найімовірніше, потрапила на чорний ринок, а частина - хворих і старих - приспали, щоб не возитися з лікуванням.
За інформацією видання, пропали дрібні, але дуже недешеві тварини і птахи. Наприклад, кияни більше не побачать «подружню» парочку білих какаду, які годують один одного з лапок. Це була єдина на території СНД пара рідкісних птахів, що приносять потомство у неволі.
Точно так само безслідно зникли пари сенегальських і конголезьких папуг, лисий ібіс, ара. Крім екзотичних пернатих, в зоопарку зникли сови, чаплі, павичі і з півсотні мавп.
«Зараз КРУ веде перевірку, і сказати точно, скільки саме пропало тварин, що з ними трапилося, можна після закінчення роботи. Зараз відомо, що за два роки колекція зменшилася на 47% », - сказала прес-секретар Київського зоопарку Анжела Комарова.
У той же час, видання відзначає, що за словами співробітників зоопарку, пропало набагато більше - до 70% тварин. «У нас є підозра, що, наприклад, мавп могли присипляти. Хворих, старих, щоб не витрачатися на лікування. Попереднє керівництво називало це оптимізацією колекції. За останній рік у зоопарку дирекція знесла водойма для птахів площею 700 кв. м, в результаті зникли десятки рідкісних чапель. Всього ж пропало близько сотні птахів. З 80 видів риб в експозиції зараз виставлено всього 5 », - поділився один із співробітників зоопарку.
«У зоопарку ніщо не пропадає без волі директора. Ще в минулому році посередники з чорного ринку пропонували купити приматів і екзотичних папуг. Вони не приховували, що птахи саме з Київського зоопарку », - сказав директор Ялтинського зоопарку Олег Зубков.
Зараз КРУ розшукує всі документи, які б пролили світло на зникнення тварин.
Нинішнє керівництво зоопарку ситуацію не коментує. «Нехай будуть спочатку висновки КРУ», - сказав нам директор Олексій Толстоухов. Екс-директор Світлана Берзіна всі звинувачення відкидає: «А чому ви у мене питаєте? Там була інвентаризація, я в ній ніякої участі не брала ».
--------------------------------------------------------------------------
Нагадаємо, напередодні київський зоопарк відвідали два головних захисника тварин Австрії та Сполученого Королівства Крістіан Янач і Джон Руейн. «Тварини утримуються немов у карцері, вольєри та зимові приміщення у жахливому стані. Те, що тут називають «розвитком», Європа пройшла 25 років тому. Київський зоопарк сьогодні можна порівняти хіба що зі звіринцем в Уганді, - не приховував свого обурення Джон Руейн. - Такий зоопарк Києву не потрібен, його краще закрити, а територію продати! ».