Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді знизити ставку єдиного податку для 5 і 6 груп платників податку з 7% і 10% до 5% і 7% відповідно.
Про це йдеться в законопроекті № 11285, який зареєстрований у парламенті 2 жовтня.
За даними Державної податкової служби, вищевказаний законопроект передбачає лібералізацію оподаткування малого і середнього бізнесу, а також посилення контролю за продажем підакцизних товарів і ринком цінних паперів.
Зокрема, згідно з документом, скасовується обмеження кількості найманих працівників.
Платники 2 групи будуть подавати звітність 1 раз на рік замість щоквартальної звітності.
Також даним документів вводяться нові правила оподаткування операцій з цінними паперами.
Ставки податку за операціями відчуження цінних паперів та операцій з деривативами пропонується встановити наступні: 0% від суми операції з продажу цінних паперів на фондовому ринку та від операцій з деривативами; 0,1% від суми продажу поза фондової біржі цінних паперів, що знаходяться у біржовому реєстрі , 3% від суми продажу цінних паперів поза фондової біржі, які не перебувають у біржовому реєстрі; та 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 гривень) за ув'язнений дериватив (контракт) поза фондової біржі.
Законопроект також передбачає значне спрощення документообігу при адмініструванні податків: введення електронної форми заповнення заяви про перехід на спрощену систему оподаткування і спрощення порядку реєстрації платників ПДВ через проведення процедури в електронній формі.
Документом вводиться штраф у разі виявлення фальсифікату підакцизної продукції у суб'єкта господарювання в розмірі 200% від вартості товару, але не менше, ніж 10 мінімальних заробітних плат.
Для довідки: з 12 серпня в Україні введені дві додаткові групи роботи на єдиному податку (5 і 6).
Група 5 - для фізосіб-підприємців, в якій можуть працювати фізособи-підприємці, у яких протягом календарного року чисельність працівників (як і для групи 3) одночасно не перевищує 20 осіб, а обсяг доходу не перевищує 20 млн гривень.
Група 6 - для юросіб-суб'єктів господарювання будь-якої організаційно-правової форми, в якій можуть працювати юрособи, у яких протягом календарного року середньооблікова чисельність працівників (як і для групи 4) не перевищує 50 осіб, а обсяг доходу не перевищує 20 млн гривень.
Джерело: «
Движение Борисполя»