Інтернет-газета ІгрісФото панорама БорисполяПрапор Борисполя
Фото панорама БорисполяЧетвер, 16 Травня 2024, 22:50
» » » До уваги платників податків. Нове в оподаткуванні податком на нерухоме майно
Всі новини Бориспіль Кримінал Події в місті Суспільство Культура і освіта Спорт Україна Економіка і бізнес Народні новини

До уваги платників податків. Нове в оподаткуванні податком на нерухоме майно

Опубліковано: 16 Грудня 2013 о 14:39
До уваги платників податків. Нове в оподаткуванні податком на нерухоме майно
До уваги підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування!

Міністерство юстиції України зареєструвало 01.10.2013 р. за № 1686/24218 наказ Міндоходів України, яким затверджено форму Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення.
У зв’язку з цим, Бориспільська ОДПІ ГУ Мідоходів у Київській області нагадує підприємцям, які перебувають на загальній системі оподаткування, про необхідність реєстрації у податковій інспекції Книги обліку доходів і витрат нового зразка.
Бориспільська ОДПІ ГУ Мідоходів у Київській області.

Сервіс «Пульс».

Бориспільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області нагадує платникам податків про функціонування сервісу «Пульс» Міністерства доходів і зборів України.
Якщо з податковою чи митницею виникли труднощі у спілкуванні, або ж до Вас некоректно поставились, перевищили повноваження, неякісно надали послуги, телефонуйте до сервісу «Пульс» за номером: (044) 284-00-07.
Цей сервіс функціонує за принципом call-back (працівники Міністерства доходів і зборів України не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи). Лінія працює цілодобово: у робочий час інформацію приймають працівники Міністерства доходів і зборів України, а в неробочий час – інтерактивний автовідповідач.
Бориспільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області

До уваги платників податків, яким потрібна ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
З метою максимального надання платникам податків адміністративних послуг у центрі обслуговування платників Бориспільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області проводиться приймання документів на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та видача ліцензій.
Нагадуємо платникам податків, що для отримання ліцензій до інспекції потрібно надати такі документи, як:
- заява;
- квитанція про сплату за ліцензію (платіжне доручення);
- довідка фінансового управління про зарахування коштів до бюджету;
- опис документів, які подаються для отримання ліцензії.
На кожний вид ліцензії подається окремий пакет документів.
Для отримання ліцензії суб’єктам господарської діяльності - юридичним особам при собі потрібно мати доручення на право отримання ліцензії,фізичним особам - підприємцям паспорт, а для його представника - доручення.
Прийом документів та видача ліцензій проводиться у центрі обслуговування платників (каб. № 102} Бориспільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області за адресою: вул. Котляревського, 2, м. Бориспіль.
Прийом документів проводиться кожного вівторка, видача ліцензій щочетверга з 9.00 до 18.00. Телефон для довідок: (045 95) 5-05-78
Бориспільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області



Нове в оподаткуванні податком на нерухоме майно.

Нещодавно в Бориспільській ОДПІ Головного управління Міндоходів відбулася прес – конференція за участі заступника начальника Бориспільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області Наталії Євгеніївни Новоженіної по питанню новацій у справлянні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Під час проведення прес – конференції заступник надала присутнім відповіді на такі питання:

Відповідно до якого закону фізичні особи у 2013 році не сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
З 04.08.2013 р. набрав чинності Закон України від «Про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України щодо об’єктів житлової нерухомості» (далі – Закон), яким встановлено, що контролюючі органи у 2013 році не нараховують податок нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичним особам (далі – податок на нерухоме майно), і цей податок фізичними особами не сплачується.
Протягом якого часу платники податку можуть здійснювати звірку даних по об’єктах житлової нерухомості?
Для формування реєстру платників податку на нерухоме майно та забезпечення взяття контролюючими органами на облік таких платників Законом передбачено, що власники житлової нерухомості на підставі оригіналів документів про право власності можуть здійснювати звірку даних таких об’єктів до 31.12.2013 року.
Як повернути сплачений фізичною особою податок на нерухоме майно у 2013 році?
Обов’язковою умовою повернення сум нарахованого та сплаченого податку в 2013 році є подання фізичною особою заяви про таке повернення. Право фізичної особи на подання заяви щодо повернення надміру сплачених коштів виникає протягом 1095 днів від дня сплати.
Які категорії населення звільняються від оподаткування податком на нерухоме майно?
Законом встановлено, що не оподатковуються податком на нерухоме майно:
- об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних, або прийомних, або малозабезпечених сімей,опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника;
- об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям – сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими згідно із законом, дітям – інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.

Що є базою оподаткування податком на нерухоме майно для фізичних осіб?
У разі наявності у фізичної особи більше одного об’єкта оподаткування, в тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків, у тому числі їх часток), база оподаткування обчислюються виходячи із сумарної житлової площі таких об'єктів. житлової нерухомості, в тому числі його часток.
База оподаткування зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. метрів;
в) для різних видів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Ким встановлюються ставки податку на нерухоме майно?
Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Який встановлено розмір ставок податку на нерухоме майно для фізичних осіб?
Ставки податку для фізичних осіб встановлюються в таких розмірах:
а) не більше 1 відсотка - для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів; ( рішеннями Бориспільської міської ради та сільських рад Бориспільського району за 1 кв. метр встановлено ставку -11,47 грн.)
б) 2,7 відсотка - для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів; (30,97 грн.- за 1 м²)
в) 1 відсоток - для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів; (на сьогодні становить 11,47 грн. за м²)
г) 2,7 відсотка - для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 кв. метрів (на сьогодні становить 30,97 грн. за м²).

Який встановлено розмір ставок податку на нерухоме майно для юридичних осіб?
Ставки податку для юридичних осіб встановлюються в таких розмірах:
а) 1 відсоток - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;
б) 2,7 відсотка - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

Чи змінено терміни подання декларації з податку на нерухоме майно юридичним особам?
Так, Законом змінено терміни подання декларації з податку на нерухоме майно юридичними особами – з «до 1 лютого» на «до 20 лютого».

До відома власників житлової нерухомості м. Борисполя та Бориспільського району!

Бориспільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області запрошує платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на звірку даних об’єктів житлової нерухомості за адресою:м. Бориспіль, вул. Котляревського 2, І поверх, кабінет №106 . Графік роботи: Пн.-Чт. 9ºº - 18 ºº та Пт. з 9ºº - 17ºº.
Телефон для довідок (04595) 6-79-89.
Бориспільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області



Екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Запитували – відповідаємо.
У зв’язку з введенням 01.09.2013 року екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, до Бориспільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області досить часто звертаються громадяни з такими питаннями:
Хто є платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів?
Податковим кодексом України запроваджено з 01.09.2013 сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Платниками цього податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюється ввезення, виробництво, придбавання транспортних засобів та кузовів до них, що в подальшому підлягають утилізації.
Платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів є особи, які: ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД) в митному режимі імпорту; здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України; придбавають транспортні засоби в осіб, які не є платниками цього податку.

Чи звільняються від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів особи, які придбавають на території України транспортні засоби, що були вперше зареєстровані до 1 вересня 2013 року?
Не є платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів особи, які придбавають на території України транспортні засоби, що в установленому порядку були вперше зареєстровані та/або перереєстровані до 1 вересня 2013 року, у власників транспортних засобів або в осіб, які не є платниками цього податку, а також здійснюють продаж таких транспортних засобів після 1 вересня 2013 року.

На яку дату обчислюєься сума екологічного податку, що справляється за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів?
Датою виникнення податкового зобов’язання є:
для транспортних засобів та кузовів, що ввозяться на митну територію України, - дата подання до митного органу митної декларації на транспортний засіб (кузов) або партію транспортних засобів (кузовів);
для транспортних засобів, вироблених в Україні, - дата реалізації транспортних засобів на внутрішньому ринку України особою, яка виробила (виготовила) такі транспортні засоби;
для транспортних засобів, придбаних в осіб, які не є платниками такого податку, - дата подання заяви щодо перереєстрації транспортного засобу до органу внутрішніх справ.
Чи є суб’єкти господарювання, які уповноважені виробниками або дистриб’юторами на здійснення продажу на внутрішньому ринку України транспортних засобів, вироблених (виготовлених) на митній території України, платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів?

Суб’єкти господарювання, які уповноважені виробниками або дистриб’юторами на здійснення продажу на внутрішньому ринку України транспортних засобів, вироблених (виготовлених) на митній території України, не є платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
Бориспільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області

До уваги платників збору за першу реєстрацію транспортного засобу.
Запитували – відповідаємо.

До Бориспільської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Київській області надходять звернення, що стосуються збору за першу реєстрацію транспортного засобу, а саме:

Куди необхідно сплачувати юридичній особі збір за першу реєстрацію транспортного засобу?
Юридичною особою збір за першу реєстрацію транспортного засобу сплачується за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати. Якщо, місце знаходження юридичної особи та місце реєстрації транспортного засобу не співпадають, то збір за першу реєстрацію транспортного засобу за місцем знаходження юридичної особи не сплачується, оскільки він сплачується за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати.

Що вважається місцем реєстрації транспортного засобу?
Місце реєстрації транспортного засобу для: юридичних осіб - місцезнаходження юридичних осіб або місце стоянки транспортних засобів;
фізичних осіб - місце звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) власника. При цьому, в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) особи, за якою реєструється транспортний засіб
Який порядок обчислення та сплати збору за першу реєстрацію транспортного засобу?
Сума збору за першу реєстрацію транспортного засобу обчислюється щодо кожного транспортного засобу як добуток відповідної бази оподаткування, ставки збору та відповідного коефіцієнта, зазначеного у Податковому Кодексі України. Збір за першу реєстрацію транспортного засобу сплачується фізичними та юридичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів.

Який порядок подання розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортного засобу?
Юридичні особи в десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів подають відповідному органу державної податкової служби за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за першу реєстрацію транспортного засобу за такі транспортні засоби. До розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.

Які пільги передбачені щодо сплати збору за першу реєстрацію транспортних засобів?
Пільги щодо збору за першу реєстрацію транспортного засобу передбачена у вигляді звільнення від сплати для легкових автомобілів інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України, транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів Інших пільг щодо збору за першу реєстрацію транспортного засобу Податковим кодексом України не передбачено.
Бориспільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області

Продаж нерухомого майна. Запитували – відповідаємо.

До Бориспільської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Київській області досить часто надходять звернення громадян щодо оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого майна , а саме:
Як оподатковується дохід від продажу нерухомого майна, яке перебуває у власності платника податку понад три роки?
Відповідно до Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
За якою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується дохід від продажу вищевказаного нерухомого майна, яке перебуває у власності платника податку менше трьох років?
Якщо нерухоме майно перебуває у власності платника податку менше трьох років, то дохід одержаний від продажу нерухомого майна, оподатковується податком на доходи фізичних осіб для резидентів за ставкою 5%, для нерезидентів 15% (17%).
Як оподатковується дохід з продажу нерухомого майна, яке перебуває у власності платника податку менше трьох років та отримане таким платником у спадщину?
Дохід від операцій з продажу не частіше одного разу на рік об’єктів нерухомості, а саме: житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садово (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та які перебувають у власності платника податку (фізичної особи – резидента або фізичної особи - нерезидента) менше трьох років і отриманих таким платником у спадщину, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.
Як оподатковується дохід з продажу нерухомого майна, яке перебуває у власності платника податку менше трьох років та отримане таким платником у подарунок?
У разі продажу не частіше одного разу на рік об’єктів нерухомості, а саме: житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садово (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та які перебувають у власності платника податку (фізичної особи – резидента або фізичної особи - нерезидента) менше трьох років і отриманих таким платником у подарунок, дохід від такого продажу оподатковується податком на доходи фізичних осіб: для резидентів – за ставкою 5%; для нерезидентів – за ставкою 15% (17%).
Бориспільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області.
Переглядів: 1602
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
СВІЖІ НОВИНИ
Igris.at.ua Реклама в Ігрісі Авторські права Співпраця з нами Наші вакансії Контакти Новини Лист в редакцію

Copyright 2010 - 2024 "Ігріс.at.ua" Розробка та підтримка сайту Движение БорисполяВхід для редакторів

Rambler's Top100